Ogólnikowo

Każdy z nas niemal każdego dnia myje swoje włosy. Czy jednak zwracamy uwagę na tę czynność, traktujemy ją dokładnie, czy może mija nam ona niespodziewanie, bez uwagi? Otóż warto zapamiętać, że mycie włosów stanowi podstawę pielęgnacji naszych pasm, dlatego też czynności tej powinniśmy poświęcać wiele czasu, a nie traktować ją po macoszemu.

Zanim jednak przystąpimy do mycia włosów pamiętajmy o odpowiednim ich rozczesaniu od końcówek, aż do czubka głowy – właśnie w tej kolejności, aby niepotrzebnie nie wyrywać i nie szarpać naszych delikatnych włosów. Użyjmy do tego zabiegu odpowiednich przyrządów, np. delikatnej szczotki tangle teezer lub grzebienia o szerokim rozstawie. Jeżeli jesteśmy posiadaczami włosów kręconych możemy zrezygnować z tej czynności.

Drugą ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego szamponu. Przede wszystkim warto postawić na profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów i nie oszczędzać na szamponie. Aby był on skuteczny zawierać musi odpowiednią dawkę skoncentrowanych składników odżywczych, a także być idealnie dopasowany do rodzaju naszych włosów. Najznamienitsze firmy kosmetyczne tworzą wciąż produkty które będą idealnie dopasowane do typu naszych włosów. Godne polecenia są szampony Kerastase, Goldwell, Loreal, Wella, Biolage czy Matrix, które w kompleksowy sposób dbają o pasma poprzez zastosowanie w ich składzie najnowszych technologii opracowywanych przez ekspertów danych marek.

Jeżeli chodzi o pielęgnację wybierać możemy spośród szamponów do włosów prostych i kręconych; farbowanych na dane kolory i naturalnych; przetłuszczających się i przesuszonych; puszących się i pozbawionych objętości. Oczywiście produkowane są także szampony przeznaczone do zadań specjalnych, takie które eliminują łupież, zapobiegają łysieniu czy siwieniu. Przed zakupem warto zastanowić się, czy danego szamponu używać będziemy do codziennej pielęgnacji, a może jedynie 2-3 razy w tygodniu. Jeżeli chcemy korzystać z niego codziennie warto wybrać produkt o lekkim składzie, bez SLS, parabenów i szkodliwych składników, który delikatnie oczyści włosy. Jeżeli jednak nasze włosy nie potrzebują codziennego mycia, możemy pomyśleć o szamponie z bogatszym składem, który dostarczy nam wszelkich niezbędnych elementów.