Ogólnikowo

płytki przemysłowe

 

Urządzenia mieszkanie to wielkie przeżycie, odpowiedzialne zadanie i wiele trudnych decyzji. Jak to było u mnie? Postaram się w skrócie opowiedzieć wszystko tak, byście mogli chociaż kilka z moich doświadczeń wykorzystać dla siebie. O dziwo, największym dylematem były płytki przemysłowe.

 Wraz z wiekiem zmieniają się priorytety i zamiast zabawy i szaleństwa potrzebne jest wyciszenie, odpoczynek, zebranie myśli, a żeby zrobić to w należyty sposób potrzebne jest odpowiednie miejsce. Rozpoczynając studia wcale nie myślałam o tym, że już niedługo, nawet nie będę wiedziała kiedy, te studia się skończą a ja z bardzo wygodnego życia będę musiała przestawić się na mniej wygodne, a to jak będzie ono wyglądało zależeć będzie wyłącznie ode mnie. I tak z każdym rokiem studiów coraz bardziej zdawałam sobie sprawę z tego, że zostało coraz mniej czasu. Na piątym roku znalazłam pracę, narzeczonego trochę wcześniej, więc stwierdziliśmy, że to najwyższy czas, by coś zmienić i przygotować się na to, czym przyszłość może nas zaskoczyć. Zabraliśmy się za szukanie większego mieszkania, nie będę opisywała, jak to wyglądało, napiszę tylko, że po obejrzeniu kilku, kilkunastu a może nawet kilkudziesięciu mieszkań z rynku wtórnego, zdecydowaliśmy się na rynek pierwotny. I wtedy zaczęła się zabawa. To, co najbardziej utknęło mi w pamięci i długo tego nie zapomnę, to dylemat dotyczący płytek przemysłowych. No bo jakie wybrać? Oferta na rynku była i jest tak ogromna i zróżnicowana, że można po prostu oszaleć. Sama nie wiedziałam czego chcę. Któregoś wieczoru usiadłam w pustym pokoju i zaczęłam zastanawiać się jak chciałabym żeby rzeczywiście wyglądało moje mieszkanie. Najpierw pomyślałam, a raczej pomyśleliśmy o kolorystyce ścian i dopiero wtedy zaczęliśmy realnie wybierać płytki. W kuchni najbardziej sprawdzą się te z wysoką odpornością na przetarcia i zabrudzenia. Zdecydowaliśmy się na płytki w kuchni przy blacie i na ścianie, przy której stoi stół nie tyle dla waloru estetycznego, co praktycznego, z płytki przemysłowej o wiele łatwiej zetrzeć plamy, niż z jakiejkolwiek innej powierzchni. Łazienka wiadomo, płytki w które nie wsiąka woda, poza tym koniecznie antypoślizgowe. Korytarz – płytki odporne na duże naciski, w razie gdyby coś ciężkiego na nie spadło, nie potłuką się. I salon, miejsce bardzo ważne dla nas i pewnie dla każdego z was. W salonie toczy się życie towarzyski i to domowe również. Na płytki w tym miejscu zdecydowaliśmy się głównie dla efektu wizualnego. Duże płytki przemysłowe nadają pokojowi specyficznego, nowoczesnego charakteru. Nasz salon do największych nie należy, dlatego zdecydowaliśmy się na jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, ale włożyliśmy w niego bardzo dużo pracy. 

Jeśli jesteście na etapie urządzania mieszkań lub je planujecie, to pamiętajcie o najważniejszej zasadzie, że inwestycja się opłaca. Oczywiście nieprawdą jest, że to, co drogie zawsze jest najlepsze. Ważne, żeby sprawdzać parametry produktów, na które się decydujemy i w kompleksowy sposób sprawdzać ich jakość.