Ogólnikowo

okna Fakro

Wybór okien dachowych to poważna inwestycja (każdy chciałby żeby okazała się ona inwestycją na lata), dlatego dziś postaramy się pomóc Ci w tym trudnym wyborze. Jeśli stawiasz na najwyższą jakość, okna Fakro to najlepszy wybór. Jedną z podstawowych kwestii na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu, są pakiety szybowe. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie pełną charakterystykę poszczególnych pakietów, by decyzja, które okno wybrać okazała się być prostszą niż sądziłeś.

1. Pakiety szybowe U2 i U3. Są to pakiety energooszczędne, jednokomorowe, w kolejności: 4H–St16Ar–4T i 4H–Tg16Ar–4T. W obu przypadkach zewnętrzne szyby są hartowane, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia, a wewnętrzne posiadają powłoki niskoemisyjne. Szkło niskoemisyjne odbija długofalowe promieniowanie cieplne, które jest emitowane przez urządzenia, oświetlenie, a nawet przez domowników i zatrzymuje je wewnątrz. Dzięki temu okna Fakro przyczyniają się do utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniach, a jednocześnie do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Komora między szybami wypełniona jest argonem – gazem szlachetnym, który ma gęstość wyższą niż powietrze i niższą przewodność cieplną. Napełnienie pakietu szybowego argonem poprawia izolację termiczną, sprawiając, że okna Fakro nie przyczyniają się do utraty ciepła i wychładzania pomieszczeń. Pakiet  4H–St16Ar–4T wyposażony został w stalową ramkę dystansową, a pakiet  4H–Tg16Ar–4T w ciepłą ramkę dystansową TGI. Ciepłe ramki mają za zadanie jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła.

2. Pakiet szybowy U4. Jest to zestaw superenergooszczędny. Od wcześniejszych odróżnia go to, iż jest dwukomorowy. Zewnętrzna szyba jest hartowana, a wewnętrzna posiada powłokę niskoemisyjną. Wnętrze pakietu wypełnione jest argonem, a dodatkowo okno to wyposażone jest w stalową ramkę dystansową. Wszystkie wymienione tutaj właściwości sprawiają, że okna Fakro  znacznie zmniejszają utratę ciepła z wnętrza pomieszczeń.

3. Pakiet szybowy U5 – superenergooszczędny. Wyposażony został w dwukomorowy pakiet szybowy 4HT–Tg10Kr–4H–Tg10Kr–4HT. W jego skład wchodzą trzy szyby hartowane, każda o grubości czterech milimetrów. Zewnętrza i wewnętrzna szyba wykonano ze szkła niskoemisyjnego. Pomiędzy nimi są dziesięciomilimetrowe przestrzenie wypełnione gazem szlachetnym – kryptonem. Wykazuje on najsilniejsze właściwości izolujące spośród trzech popularny gazów, którymi wypełnia się pakiety szybowe – powietrza, argonu i właśnie kryptonu. W pakiecie tym wykorzystano ciepłą ramkę dystansową TGI, która została stworzona z tworzywa sztucznego. Jeszcze bardziej podnosi ona właściwości izolacyjne pakietu szybowego. W pakiet ten wyposażone są drewniane okna Fakro, z kolei w oknach aluminiowych stosowany jest pakiet 4HT–Tg8Kr–4H–Tg10Kr–4HT.

4. Pakiet szybowy U8 – pasywny. Jest to trzykomorowy pakiet 4H–Tg12Kr–4HT–Tg12Kr– 4HT–Tg12Kr- 4HT. Wszystkie cztery szyby, znajdujące się w pakiecie są hartowane. Zestaw ten dodatkowo został wyposażony w trzy warstwy niskoemisyjne oraz ciepłe ramki dystansowe TGI. Dwunastomilimetrowe przestrzenie pomiędzy kolejnymi szybami wypełnione są argonem.

5. Pakiet szybowy L3 - bezpieczny. Jest to jednokomorowy pakiet 4H–Tg15Ar–33.1T. Zewnętrzna szyba jest hartowana, a wewnętrzna laminowana. Składa się z dwóch warstw szkła, każda z nich ma grubość trzech milimetrów, a pomiędzy nimi znajduje się folia PVB, której grubość równa jest 0,38 mm. Mało prawdopodobne jest stłuczenie szyb, jednakowoż, gdyby taka sytuacja zaistniała. Elementy szkła pozostaną sklejone folią, co wykluczy możliwość skaleczenia. Przestrzenie między szybami wypełnione są argonem. Laminowana szyba ogranicza przenikanie do wnętrza promieni UV w 92%.

6. Pakiet szybowy P2 – antywłamaniowy. Jest to pakiet jednokomorowy. Wewnętrzna szyba jest laminowana i antywłamaniowa – klasa P2A według normy PN-EN 356. Jest więc odporna na rozbicie. Szyba laminowana ogranicza przenikanie promieni słonecznych aż do 98%.