Ogólnikowo

Posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale również obowiązki. By pupil dobrze czuł się w naszym domu, musimy zapewnić mu właściwe środowisko do życia i rozwoju. Dziś nie jest to problem, ponieważ w sklepach zoologicznych znajdziemy szereg produktów i akcesoriów stworzonych z myślą o małych i dużych czworonogach. Co warto mieć na wyposażeniu? Przede wszystkim te akcesoria, które pomagają pielęgnować psa. Ważne są również produkty zapewniające zwierzakowi wygodne i bezpieczne życie. Oprócz wymienionych akcesoriów w sklepach bez problemu kupimy także zabawki, którymi pies może bawić się sam bądź z innymi domownikami. O jakich produktach warto zatem wspomnieć konkretnie i bardziej szczegółowo?

Wygodne legowisko dla pupila

Legowisko to miejsce, w którym pies może poczuć się wygodnie i bezpiecznie. Ważne jest zatem nie tylko to, jak psie łóżko będzie wyglądało, ale także to, gdzie się znajdzie. W miarę możliwości powinniśmy wybrać przestronne i łatwo dostępne miejsce. Na przykład między kanapą a ścianą. Zwierzaki lubią ciepło, dlatego legowisko może znajdować się nieopodal grzejnika (oczywiście nie za blisko, by ciepło nie przeszkadzało pupilowi). Warto pamiętać o tym, by rozmiar legowiska był dostosowany do wielkości psa. Gadżet może być nawet nieco większy, by czworonóg wygodnie spędzał na nim czas. 

Akcesoria spacerowe – smycze, obroże, kagańce

Wyprowadzanie pupila na spacer to nieodłączna część posiadania psa. Warto dobrze przygotować się na wspólne wędrówki. Odpowiednia smycz i obroża sprawią, że zwierzę poczuje się komfortowo nawet wtedy, gdy jest od nas zależne w większej mierze niż zwykle. W niektórych sytuacjach musimy zabierać na spacer także kaganiec. Tyczy się to przede wszystkim większych psów, chociaż w miejscu publicznym zaleca się zakładanie kagańców także mniejszym pupilom. 

Akcesoria pielęgnacyjne – szczotki, szampony, odżywki

Raz na jakiś czas psa trzeba wykąpać. Szczególnie wtedy, gdy jest młody i lubi zwiedzać różne dziwne miejsca podczas spacerów. Starsze psy wpadają w „brudne tarapaty” nieco rzadziej, dlatego z wiekiem serwujemy im mniejszą liczbę kąpieli. Szampony, szczotki dla psów czy odżywki to produkty, które bez problemu kupimy w sklepie zoologicznym. 

Zabawki dla psa

Każdy pies powinien mieć przynajmniej kilka zabawek. Niektóre gadżety (np. dysk do rzucania, piłka-katapulta) służą do wspólnej zabawy z właścicielem. Inne mają zająć zwierzakowi czas, gdy na przykład przebywa sam w domu. W ostatnim czasie popularnością cieszą się chociażby zabawki logiczne, z których trzeba wyciągać przekąski.