Ogólnikowo

Coraz więcej ludzi inwestuje w kupno mieszkania. Jest to inwestycja, a właściwie dobrze ulokowanie pieniędzy. Ceny mieszkań zazwyczaj się nie zmieniają, a czasami nawet rosną. Wszystko zależy od lokalizacji, stanu budynku, a nawet kondygnacji na której położone jest mieszkanie. Ostatnio nowe osiadla są pełne architektonicznych perełek, które zachwycają swoją budową i projektem. Deweloperzy bardzo strają się, aby przykuć wzrok swoich potencjalnych klientów. Nie tylko atrakcyjnymi budykami, ale również pięknie zagospodarowaną zielenią.

 

GDZIE kupić mieszkanie, czyli krótko o najlepszych lokalizacjach

Jeśli szukasz czegoś blisko centrum, co zapewni Ci świetny dojazd do pracy to Grunwald Poznań będzie do tego idelany. Wszystkie osiedla, kamienice i pojedyncze bloki położone blisko starego miasta będą idealną opcją jeśli chcesz mieć wszędzie blisko. Jest to optymalne położenie zarówno dla singli, młodych małżeństw, czy dużych rodzin. Dodatkowo w centralnych rejonach miasta często można trafić na świetne mieszkanie w starodawnej, choć odrestaurowanej kamienicy, której urok i architektura na pewno zachwycą niejednego mieszkańca.

 

JAK się do tego zabrać, czyli rynek pierwotny, a rynek wtórny

Wybór mieszkania na początku wymaga podjecia jednej decyzji. Na początku należy się zdecydować, czy chcemy szukać swojego domu na rynku wtórym, czy pierwotnym. Nowe mieszkanie wprost od dewelopera to doskonała inwestycja i możliwość urządzenia wnętrza jeszcze w budynku w stanie surowym. Na takie mieszkanie trzeba jednak doliczyć dodatkowe koszta związane z urządzeniem przestrzeni. Przy mieszkaniach, których nie będziemy już pierwszym właścicielem często ten wydatek nam odchodzi. Wtedy możemy zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy jeśli okaże się, że mieszkanie jest gustownie urządzone i niepotrzebne są duże zmiany.

 

ZA ILE kupię wymarzone mieszkanie, czyli o cenach mieszkań

Ceny mieszkań często są uwarunkowane ich lokalizacją. Im bliżej centrum miasta tym ich cena jest wyższa. Mieszkania położone na przedmieściach lub pod miastem są zdecydowanie tańsze i wiele osób wybiera zmaganie się z dojazdem do miasta kosztem mniejszej ceny za wymarzony dom. Aktualnie ceny wahają się od ok. 6 tysięcy do nawet ponad 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Jeśli ktoś chce mieć duży, przestronny dom, to musi niestety liczyć się z ogromnymi kosztami.

 

Wybór mieszkani to nie proste zadanie. Deweloperzy kuszą swoimi ofertami supernowoczenych mieszkań, ale swoją ceną kuszą mieszkania rynku wtórnego. Zanim podejmiemy decyzję powinniśmy przeanalizować gruntowanie wszystkie aspekty, aby nasz wybór był w stu procentach trafiony.