Ogólnikowo

Co roku w czasie wakacji rodzice stają przed trudnym wyborem – gdzie wysłać nasze dzieci, aby jednocześnie odpoczęły, ale też nie zmarnowały swego cennego czasu na głupoty. Idealną opcją będzie wyjazd językowy, który będzie nie tylko wspaniałą przygodą, ale także przyniesie wymierne rezultaty w postaci nauki języka.

Bez wątpienie opcja wyjazdu językowego przeznaczona jest dla dzieci otwartych, lubiących się uczyć i dążących do samorozwoju. Skąd poznamy, że nasze dziecko właśnie takie jest? Jeżeli ma wysokie wyniki w nauce, chętnie podejmuje dodatkowe zobowiązania, lubi być w centrum uwagi i nie marudzi z powodu przymusu odrabianie lekcji to wyjazd językowy jest opcją idealną dla niego. Wyjazdy dla dzieci, zwłaszcza te językowe, są zdrową alternatywą w stosunku do bezowocnych kolonii czy wyjazdów do rodziny, które oprócz błogiego lenistwa nie uczą naszego dziecka niczego ciekawego. Wyjazd językowy, to jednak nie zwykła nauka, taka jaką dziecko zna ze szkoły, lecz nauka przez zabawę, która sprawia, że nie czuje ono nawet ciężaru nauki. Poza tym zupełnie nowe otoczenie sprawia, że dziecko jest stale podekscytowane i łatwiej docierają do nich różne bodźce – fascynują go nowe kolory, smaki, zapachy a także dźwięki innego języka, dzięki czemu dziecko łatwiej się uczy. Nie bez wątpienia duże znaczenie ma także otoczenie. W towarzystwie nieznanych początkowo osób dziecko ma czystą kartę, nikt go nie zna, nie czuje się więc skrępowane, nie odczuwa presji bycia najlepszym.

Idealnie rozwój dziecka podbudowuje spędzanie w oryginalny sposób wolnego czasu. Na dzieci czeka szereg zajęć dodatkowych. Zarówno tych sportowych – tenis, basen, baseball, poprzez zajęcia artystyczne – kółka teatralne, warsztaty fotografii i designu, poprzez udział w tematycznych seminariach dotyczących wymiany międzynarodowej, wolontariatu, a także tak ogólnych kręgów tematycznych jak prawo, polityka, stosunki międzynarodowe czy medycyna. Z pewnością każde dziecko w niezwykle bogatym bloku tematycznym znajdzie coś dla siebie.